Tuning = úpravy

Vše o technice automobilů
Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Divinol napsal: www.carsfresh.net/2015/12/ford-introduc ... urope.html

Tyhle krásky jsou na jednom z diplomů za slalom na 13. HJ.;-)

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Takže sem trochu pátral o zápisu do Tech. průkazu. Doporučení od ministerstva pro kontroly STK:
Na co si dát pozor
Nejčastější změny technického stavu, které nebývají zapsány v technických průkazech:
- jiné rozměry pneumatik
- změny výfukového systému (nové kontroly odhalí i vyřazený EGR ventil)
- snížený podvozek vozidla
- sportovní sedačky s pětibodovým upínáním
- jinak umístěná registrační značka (platí hlavně pro nákladní vozidla a majitele vozů Alfa Romeo)
- jakékoliv poličky, rychlovarné konvice a plyšoví medvídci v interiéru (hlavně majitelé nákladních vozidel)
- jiné brzdy, než je uvedeno v technické dokumentaci
- jakékoliv sportovní úpravy vozidla (tlumiče, pružiny, čipování motoru)

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Gildemeister napsal: Takže sem trochu pátral o zápisu do Tech. průkazu. Doporučení od ministerstva pro kontroly STK:
Na co si dát pozor
Nejčastější změny technického stavu, které nebývají zapsány v technických průkazech:
- jiné rozměry pneumatik
- změny výfukového systému (nové kontroly odhalí i vyřazený EGR ventil)
- snížený podvozek vozidla
- sportovní sedačky s pětibodovým upínáním
- jinak umístěná registrační značka (platí hlavně pro nákladní vozidla a majitele vozů Alfa Romeo)
- jakékoliv poličky, rychlovarné konvice a plyšoví medvídci v interiéru (hlavně majitelé nákladních vozidel)
- jiné brzdy, než je uvedeno v technické dokumentaci
- jakékoliv sportovní úpravy vozidla (tlumiče, pružiny, čipování motoru)


No Ty šikula,díky za to.Jinak přesně to je ono ,dnes je málo aut která to nemají nějak upravené a právě hlavně výfuky ,kola ,snížení,podvozek.A horko těžko by někdo do TP napsal např. snížení.Takže ono nezbývá než se modlit aby to vše prošlo jinak by každý musel vše dát do nějakého pro ně přijatelného stavu .U výfuku tam nechám já např. nainstalovat tlumič ale na víc kašlu.Nenechala jsem něco dělat abych to teď zas vracela zpět dost dobře by to ani nešlo.

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Nesmutnější na tom přátelé je , že to pořád není o těch upravených autech. Pokud se teda budeme bavit opravdu o decentním tuningu (např jako Janinka a Janička) Co si budem povídat , tyto vozy bývají v lepším technickém stavu, než některé ostatní co úpravy nemají. Co říká statistika ÚAMK ? Nejvíce nehod je spůsobeno ..rychlost,drogy ,alkohol , nedání přednosti , telefonování za jízdy, nepozornost všeobecně a podceňování vlastních možností adt. Kurva kdo mě tady bude s tich buzerantů tvrdit že moje uprevené auto může za nehodu protože má o 10 koní navíc než v serii ? :evil: Krystepána vždyť je to pořád jenom o řidiči , né třeba o načipovaným autě, nebo že mělo jiné kola. To jako že když má někdo načipovaný vůz ,tak jako hůře nabourá než s nenačipovaným ?. Jsou to ubožáci a místo toho by měli dávat peníze daňových poplatníků na věci potřebější. Tady chybí důsledná osvěta řidičů už v autoškolách. Taky se stačí podívat na ty debilní reklamy v telce , které popírají fyzikální vlastnosti a bohužel spousta magorů tomu věří a myslí si že je všechny elktronické vychytávky zachrání...velký hovno :lol: Zdravý rozum a trocha slušnosti a pudu sebezáchovy a bylo by na silnicích lépe . V této banánové republice se bohužel řeší vše z opačného konce a to je na blití ;)Takže když zakážu tuning , tak se nám rapidně sníží nehodovost...bravo naši skvělí zákonodárci..bravo :P Hezký den všem.... :lol:

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Burix napsal:

STturnier200 napsal: Nesmutnější na tom přátelé je , že to pořád není o těch upravených autech. Pokud se teda budeme bavit opravdu o decentním tuningu (např jako Janinka a Janička) Co si budem povídat , tyto vozy bývají v lepším technickém stavu, než některé ostatní co úpravy nemají. Co říká statistika ÚAMK ? Nejvíce nehod je spůsobeno ..rychlost,drogy ,alkohol , nedání přednosti , telefonování za jízdy, nepozornost všeobecně a podceňování vlastních možností adt. Kurva kdo mě tady bude s tich buzerantů tvrdit že moje uprevené auto může za nehodu protože má o 10 koní navíc než v serii ? :evil: Krystepána vždyť je to pořád jenom o řidiči , né třeba o načipovaným autě, nebo že mělo jiné kola. To jako že když má někdo načipovaný vůz ,tak jako hůře nabourá než s nenačipovaným ?. Jsou to ubožáci a místo toho by měli dávat peníze daňových poplatníků na věci potřebější. Tady chybí důsledná osvěta řidičů už v autoškolách. Taky se stačí podívat na ty debilní reklamy v telce , které popírají fyzikální vlastnosti a bohužel spousta magorů tomu věří a myslí si že je všechny elktronické vychytávky zachrání...velký hovno :lol: Zdravý rozum a trocha slušnosti a pudu sebezáchovy a bylo by na silnicích lépe . V této banánové republice se bohužel řeší vše z opačného konce a to je na blití ;)Takže když zakážu tuning , tak se nám rapidně sníží nehodovost...bravo naši skvělí zákonodárci..bravo :P Hezký den všem.... :lol:


ale nejsmutnější na tom je že většina lidí si to nechá líbit,protože má naděláno v gatích a ta hrstka lidí nezmůže nic,proto nám,s prominutím,serou na hlavy kravatáci a sami si žijou v přepychu,nic proti tomu nikdo nedělá...to sem asi nepatří,ale tenhle týden jsem zaslechl že v jedný zemi,se na veřejnost dostalo to že jeden politik zpronevěřil pár milionů a lidi se hned vzbouřily a on sám po 2 dnech odstoupil z funkce,nezaslechl jsem to celý,jen úryvky...a tady?tady se na to po 2 dnech zapomene,jakoby nic,tady si politik odsedí chvíli ve vazbě,pak ho pustí na 2 roky na svobodu a je pořád placenej a pak mu ještě budou vracet 300 000 kč za pobyt ve vazbě,tady jde fakt jiným směrem,úplně vše

V globálu je to tak jak píšeš,já to teda mám upravené poměrně hodně ,jak motorově tak snížení ,kola ,výfuky ,jiné nárazníky ,kapota atd ale nic z toho neohrožuje nikoho ,pravda je to trochu hlasitější ale ne nic uplně ohlušujícího a to kolik má auto koní také nemá důležitost ,vždy je to o řidiči,můžu mít 800HP a nic neudělám a můžu mít 50HP a někoho zabiji.Prostě jsou to trubky co vymýšlí samé píčoviny a štvou lidi uplně zbytečně.Vcelku na to dlabu a nebudu nic moc řešit ale budu muset bohužel ty vyfuky protože absence tlumičů je zřejmá na pohled když bude náhodou čučet na kola tak to hned uvidí a zas nestojím o to aby mi sebrali někde TP na fleku. Takže ted dumám co a jak to udělat aby to nedráždilo

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

STturnier200 napsal:

Gildemeister napsal: Přátelé, je čas na změnu... My jim ukážeme, jak se dělá tuning. My jim tak zamotáme hlavy, že přes svoji slepotu neuvidí jedinou úpravu...
Budou se plazit pod autem a uvidí jen homologovaná kola, protože výfuk tam nebude vůbec... ! Dostanou takovou pecku od naleštěného laku, že se z toho borci nenarovnaj....

Třikrát sláva Tuningu...

PS: jestli neprojdu, dám si vodní dýmku s pampeliškou a zavzpomínám na barevné dny plné tuningu...


:woohoo: :woohoo: :woohoo: Koukám Gilde že si dal tu vodnici nějak předčasně :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Nelze to popsat slovy, ani smajlíci nedokáží vyjádřit co jsem prožíval po přečtení...
K čemu všemu je dobrý tuning...
Ještě vidím trochu rozmazaně...

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

janicka napsal: to asi jo-ja mam stesti v tom, ze manzel je dopravni policista a ma taky upravenou pumu :-D takze v nasem okrese jsme v pohode...a pak uz je to o pristupu...kazdopadne pumicky uz mame od doby, co je prcek jen jako srazovky...ale pokud nenarazis na idiota, tak bych se v tvem pripade nebala...vsak malokdo s tech, co budou buzerovat vi, Mustang vypada a co vse si k nemu muzes dokoupit :-D

Ty jsi chtěla nenápadně napsat že Ace je policajt? To je zajímavé.. us_1

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

V Granexu mají za dobrou cenu filtry KN na Mondeo Mk II.
granex.cz/autodily/ford/mondeo-ii-kombi-...tor?productId=194532

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Divinol napsal: V Granexu mají za dobrou cenu filtry KN na Mondeo Mk II.
granex.cz/autodily/ford/mondeo-ii-kombi-...tor?productId=194532


Martine dík, nevim v čem je rozdíl, ale u Kellyho mají vzduchové filtry v rozmezí cca 300 - 500 Kč. Ten co jsi sem dal tam mají za cca cff)(( 380 Kč. Je ten filtr o tolik lepší? be)( cff)(( prp_1

Nejdražší pro 24 V 2,5 tam je asi za 650 Kč. :woohoo:

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Matasmondeo filtry K&N jsou sice drahé ale plní svoji funkci tím že vzduch opravdu filtrují na rozdíl od těch levnějších které propouštějí víc prachu a jsou víceméně ozdobným prvkem , motoru se o něco zkrátí životnost což si musím sebekriticky přiznat je i můj případ.... brz)() .. fpc(.)) .. gl:):(

Odpovědět

Zpět na „Různé rady“