Tuning = úpravy

Vše o technice automobilů
Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Tohle téma bude velmi opuštěné, nejenže v posledních letech došlo k výraznému poklesu zájmu o individuální vozy, ať už z důvodu všeobecného posměchu těch, kdo mají jiné zájmy, nedostatku financí, nebo strachu z legislativy, ale nová úprava zákona, nedovoluje upraveným vozům projít STK, další hon na čarodějnice v této zemi.
Do loňského roku se mnoho úprav tolerovalo, proto nevznikla potřeba zřizovat úřad na povolení individuálních úprav, jako je např. v Německu TÜV. U nás by taková instituce postrádala význam i z cenových důvodů, úprava je drahá a ještě platit povolení...

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Určitě bych toto téma zachoval, jelikož by nebyl čech čechem , aby z minimálních možností legislativy , nedosáhl dle potřeb maximálních úprav.
Nechápu ty vylízané magory co o těchto věcech rozhodují. Tyto upravené vozy , bývají v lepším technickém stavu , než veškeré ostatní. Jednou by se pánové mohli zamyslet a vzít si příklad z jiných zemí. Pokud budu jako řidič debil , tak je jedno čím jezdím :woohoo:

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Bohužel je to tak, jak píšete...Naše černá pumička byla na podzim poškozena vandalem-teď čekáme na lakovnu...hodně lidé mě zrazovalo od toho, znovu jí upravit...a víte co??? Upravuju...mimo předního nárazníku z Fiesty(což měla už loni)dostane i nové prahy a hezčí prdelku...nová kola 17"...a samozřejmně celolak...bohužel česká legislativa je taková jaká je-tudíž na STK nestačí TUV jako všude jinde v EU...když koupím auto z německa, které bude upravené a bude mít vše doložené TUV, tak pri postavení na české značky dostanete zápis do TP bez problému...pokud chcete ten samý díl namontovat na auto, které už na českých SPZ je, máte smůlu, protože TUV nestací...:-( je to jak u blbých...ale nezastaví nás to...;-)

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

takže při další STK už neprojdu se svými ST nárazníky a lazenýma výfukama? :?

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

Je to prostě tak jak napsala Janička:

Bohužel je to tak, jak píšete...Naše černá pumička byla na podzim poškozena vandalem-teď čekáme na lakovnu...hodně lidé mě zrazovalo od toho, znovu jí upravit...a víte co??? Upravuju...mimo předního nárazníku z Fiesty(což měla už loni)dostane i nové prahy a hezčí prdelku...nová kola 17"...a samozřejmně celolak...bohužel česká legislativa je taková jaká je-tudíž na STK nestačí TUV jako všude jinde v EU...když koupím auto z německa, které bude upravené a bude mít vše doložené TUV, tak pri postavení na české značky dostanete zápis do TP bez problému...pokud chcete ten samý díl namontovat na auto, které už na českých SPZ je, máte smůlu, protože TUV nestací...:-( je to jak u blbých...ale nezastaví nás to...;-)

Je to prostě tak a blbosti se čelí hodně špatně. Občas by se měli naši legislativci řídit selskýn rozumem a brát si přiklad se zemí kde již vše funguje relativně bez problémů , což bohužel nedělají a místo toho vymýšlejí píčoviny ;) Takže pokud dáž něco co má TUV na auto zde v čechách, tak to tam podle nich nemá co dělat.

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

FORD666 napsal: Takhle, policie a STK, jsou dvě různé instituce, o policii tady zatím nebyla zmínka. Policie má nově pravomoc, namístě zabavit technický průkaz, pokud je vozidlo v takovém stavu, že ohrožuje bezpečnost silničního provozu a to předpokládám laďák neohrožuje.
STK má povinnost, nepustit do provozu nic, co není schváleno.
Pokud jsou homologované a jsou zapsané ve "velkém" TP, neměl by být problém ani na STK...


Z tohoto pohledu máš pravdu ,o tom není pochyb.Jenže kolik lidí si každý nárazník ,kapotu ,výfuk a pod nechalo do TP napsat ? Asi opravdu je minimum.Takže u ostatních bohužel problémy budou pokud na technické narazí na někoho kdo bude důsledně dodržovat předpisy.

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

janicka napsal: je pravda, ze i po novem roce plati, ze nekde auto projde a jinde ne :-( ted zjistujeme, kde projdeme a pro jistotu se nam doma hromadi seriove dily...:-D


ono až tak nejde o TP ,někde se to třeba dá ,rsp. dá se nějak zjistit kde projít,spíš se obávám kontrol na silnicích a zbytečně důlezitých policajtů.Myslím že nikoho by nepotěšilo někde na výletě v důsledku zbytečných nesmyslů přijít o techničák a já se obávám ,že bohužel spousty řidičů tak dopadnou.Já už pro jistotu začínám raději řešit co a jak hlavně s výfuky.

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

FORD666 napsal:

janicka napsal: bych se v tvem pripade nebala...vsak malokdo s tech, co budou buzerovat vi, Mustang vypada a co vse si k nemu muzes dokoupit :-D


Také to tak vidím a je pravda, že by mohl být problém s hlučnými výfuky...
A jak už jsem psal, policie to až tak řešit nebude...

No jo ten výfuk a já tam nemám právě ani tlumič a to by mohl být problém tak to musím nějak nechat udělat aby se vlk nažral ale koza zůstala celá :)

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »

FORD666 napsal:

Janinka napsal: No jo ten výfuk a já tam nemám právě ani tlumič a to by mohl být problém tak to musím nějak nechat udělat aby se vlk nažral ale koza zůstala celá :)


Včera jsem si na tebe vzpomněl, na Auto Moto und Sport, vysílali pořád o sprinterech. Pán s Hot-rod(Ford z 20. let, upravený pro sprinty, snížený až na zem, v předu jiná kola než vzadu, celé předěláné) si stěžoval, že měl problémy s přihlášením do provozu na veřejných komunikacích, kvůli hlučným výfukům, dal tam nějaká tlumítka do koncovek, která může jednoduše výjmout a dostal doklady, tak se to dělá u našeho vzoru, v Německu... :silly:

Však já to také nějak vymyslím ,jsem holka šikovná :cheer: :cheer:

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Tuning = úpravy

Příspěvek od Gildemeister »


Odpovědět

Zpět na „Různé rady“