Výfuk

Vše o technice automobilů
Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Výfuk

Příspěvek od Gildemeister »

Tak nějak nevím kam toto téma šoupnout tak snad tady nevadí.Většina z vás jste zkušení řidiči co si na autech s kdečím poradí tak se chci jen zeptat na váš názor.Mám na autě závodní výfuk -což je laicky řečeno vlastně rubka s koncovkou.Jak už jsem zmiňovala kvůli pitomým předpisům s tím ted musím něco udělat a ted přemýšlím zda objednat originál Rouh výfuky nebo prostě ten zadní díl vyřešit tím že si nechám udělat zas jen trubku a navlékout ji do průchozího tlumiče .a ted to co mě zajímá ,jak si myslíte že ten tlumič i když prakticky nefunkční změní zvuk auta.Bude to hodně znatelné?díky za názory a rady

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Výfuk

Příspěvek od Gildemeister »

Dělá se Jani takové tlumítko , které vsuneš do výfuku. Toto jsem použil s úspěchem na Nissanu ,který měl průchozí koncový díl a na STK nikdo neřekl ani popel. Utlumí to dost :cheer: ;)

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Výfuk

Příspěvek od Gildemeister »

Mně nejde o utlumení. Já se naopak bojím aby mi ten tlumič zvuk moc nezměnil.Tlumic tam chci jen pro klid protože tam být musí normálně a já ho nemám.

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Výfuk

Příspěvek od Gildemeister »

Zjistil jsem, že nemáme technickou sekci. Dal bych to do Tuningu. Bylo by lepší téma nazvat podle problému, tady asi Výfuk, Dotazů je mnoho, ale Výfuk jen jeden.

Podle mých zkušeností, průchozí výfuk nic moc neutlumí. Pokud jsou použity pouze trubky bez možnosti rozbít zvukovou vlnu, většinou je slyšet zvuk, jako když se fouká do trubky, s rezonancí, takový hodně znělý, jadrný. Při použití průchzího tlumiče, se zvuk z části rozbije a výfuk zní přirozeněji, ale hlasitost většinou neutlumí.
Prozkoumal bych podrobně nabídku a možnosti Rouch, jestli k tomu dají homologaci a jestli ji na magistrátu zapíší do TP. Jinak nemá cenu cokoli měnit a raději si jen držet palce. Pokud nedostaneš zápis do TP, budeš ve stejném riziku, jako teď, na STK, hlučnost zatím nemněří, zjistí, že není originální a není zapsaný, a můžeš skončit už na emisích.

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Výfuk

Příspěvek od Gildemeister »

Janinka napsal: Mně nejde o utlumení. Já se naopak bojím aby mi ten tlumič zvuk moc nezměnil.Tlumic tam chci jen pro klid protože tam být musí normálně a já ho nemám.


To já vím že tam nemáš tlumič. On taky průchozí tlumič nebývá tlumičem , jen se jako tlumič tváří :lol: Tohle strčíš do roury na konci až pojedeš na STK a pak to zase vyndáš ;) :) Šmarjá ,..mě ani nenapadlo abych ti radil kurvit tak krásný zvuk :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Výfuk

Příspěvek od Gildemeister »

FORD666 napsal: Zjistil jsem, že nemáme technickou sekci. Dal bych to do Tuningu. Bylo by lepší téma nazvat podle problému, tady asi Výfuk, Dotazů je mnoho, ale Výfuk jen jeden.

Podle mých zkušeností, průchozí výfuk nic moc neutlumí. Pokud jsou použity pouze trubky bez možnosti rozbít zvukovou vlnu, většinou je slyšet zvuk, jako když se fouká do trubky, s rezonancí, takový hodně znělý, jadrný. Při použití průchzího tlumiče, se zvuk z části rozbije a výfuk zní přirozeněji, ale hlasitost většinou neutlumí.
Prozkoumal bych podrobně nabídku a možnosti Rouch, jestli k tomu dají homologaci a jestli ji na magistrátu zapíší do TP. Jinak nemá cenu cokoli měnit a raději si jen držet palce. Pokud nedostaneš zápis do TP, budeš ve stejném riziku, jako teď, na STK, hlučnost zatím nemněří, zjistí, že není originální a není zapsaný, a můžeš skončit už na emisích.


Měl jsem Pavle na Nissanu od motoru až na konec rouru (na koncovém díle to bylo navařené jen tak aby to vypadalo , jako tlumič) Dal jsem tam tohle co jsem popisoval a hlučnost šla o polovunu dolů. Za rohem u STK jsem to vyndal ( bylo to na jeden šroubek zespoda, aby to nebylo vidět) a bylo to ;)

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Výfuk

Příspěvek od Gildemeister »

Janinka napsal: Já mám zvuk typický muscle car ne jako když fotkám do trubky. Ale chápu co myslíš. Já bych právě o tenhle zvu nerada prisla.

Jinak prosim adminů o přesun příspěvků. Nevím jak.diky


Jasně Jani, uděláme technický koutek :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Výfuk

Příspěvek od Gildemeister »

STturnier200 napsal:
Měl jsem Pavle na Nissanu od motoru až na konec rouru (na koncovém díle to bylo navařené jen tak aby to vypadalo , jako tlumič) Dal jsem tam tohle co jsem popisoval a hlučnost šla o polovunu dolů. Za rohem u STK jsem to vyndal ( bylo to na jeden šroubek zespoda, aby to nebylo vidět) a bylo to ;)


Jj, vím o tom, psal jsem tom už v sekci Tuning a úpravy, jako o tlumítku. Osobní zkušenost nemám, ale vím, že možnost to je. A v tomhle případě ta nejlepší, při nízkém rozpočtu, se nic moc nerizkuje. Dají se tlumítka, nebude se provokovat a snad to vyjde...

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Výfuk

Příspěvek od Gildemeister »

Janinka napsal: ;) ;) Já vím že to myslíš dobře. Ale mě jde o kontroly někde na cestach.Pokud bych narazila na nějakého aktivního blba a viděl že mi tam tlumiče chybí mohl by mi sebrat na fleku TP a to bych nerada.Jinak obavy nemám


Na kontroly na cestách bych se vyprdnul :lol: Když tohle zastaví, spadne jim brada a budou se kochat krásou nesmírnou :lol: Zase takový kravál (pokud tomu nenaložíš) to nedělá :lol: :lol: ;)

Uživatelský avatar
Gildemeister
Příspěvky: 350
Registrován: ned 24. kvě 2020 9:15:08

Re: Výfuk

Příspěvek od Gildemeister »

Gildemeister napsal: Na žádost je téma přesunuto do sekce Tuning a úpravy vozidel. A také vyjádřím sám názor. Já osobně bych volil origo výfuky Rouch.


za 1. děkuji za přesun téma
za 2. nad tím právě dumám taky i když to je postatně vyšší cena než jen ten tlumič no nějak se budu muset rozmyslet a to rychle.

Odpovědět

Zpět na „Různé rady“